RN
TwitterFacebook

Łomża: Koronawirus u sióstr służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Zamknięty jest kościół i klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

Łomżyński Sanepid potwierdza informacje o nowym ognisku zakażeń koronawirusem wśród łomżyńskich bezhabitowych sióstr służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Dotąd wykryto 7 zakażeń, ale wciąż czekamy na wyniki pozostałych sióstr. W związku z rozwojem sytuacji zamknięty został też kościół i klasztor Braci Mniejszych Kapucynów. 

O zakażeniach koronawirusem wśród łomżyńskich służek poinformowała nas Julia Gulanowska, rzecznik łomżyńskiego sanepidu. Dodała przy tym, że dokładne informacje dotyczące liczby zakażeń poznamy najprawdopodobniej jutro, gdy znane będą wyniki badań wszystkich sióstr. 

Skontaktowaliśmy się z siostrami, które otrzymały pozytywny wynik badań na obecność koronawirusa. Mają one objawy choroby, ale czują się na tyle dobrze, że nie wymagają hospitalizacji. Wszystkie poddane są izolacji w siedzibie ich domu zakonnego w Łomży. Sanepid prowadzi wywiad i obejmuje kwarantanną osoby z najbliższego kontaktu sióstr.

W związku z nowymi zakażeniami kwarantanną objęty jest też kościół i klasztor Braci Mniejszych Kapucynów. Jak poinformowali na swoich mediach społecznościowych Bracia Kapucyni, wszystko pozostaje zamknięte do odwołania:

„Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła, z powodu możliwości zakażenia wirusem COVID-19, ZOSTAŁA PODJĘTA DECYZJA O ZAMKNIĘCIU NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU OD DZIŚ (czyli od poniedziałku 29 czerwca, od godz. 12.00) DO ODWOŁANIA.
 
Nie będzie można uczestniczyć we Mszach św. ani w nabożeństwach czerwcowych, nasz kościół będzie zamknięty do odwołania. W związku z tym nieczynne do odwołania pozostaną również: zakrystia, kancelaria parafialna i furta klasztoru. Przy furcie nie będzie wydawana pomoc potrzebującym. W pilnych sprawach (np. chrztu św. lub pogrzebu) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48506421261.
 
Polecamy się Waszej modlitwie i sami o niej zapewniamy, pamiętając o Waszych intencjach przed miłosiernym Bogiem. Czekamy na możliwość ponownego spotkania z Wami.”

BB/pg

1 komentarz

 1. Moc Ducha Odpowiedz

  Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Modlę się o to żarliwie.
  Siła ducha ojców i braci kapucynów, a także sióstr służek, jest przeogromna!
  Aby zrozumieć fenomen łomżyńskich kapucynów, wystarczy porównać ich parafię z parafią NMP Częstchowskiej na drugim krańcu Łomży. Obie mają po ok. 2300 wiernych.
  U kapucynów dziennie sprawowane są Msze w 14 (słownie: czternastu) intencjach, gdy tymczasem w NMPCz w trudem z zaledwie dwóch, wyjątkowo kiedy w trzech.
  Można sobie porównać poziom duszpasterstwa tych dwóch parafii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *