RN
TwitterFacebook

Łomża: Koronawirusa nie wykryto, ale przedszkole prowadzone przez siostry będzie zamknięte

Do końca lipca zamknięte zostanie przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej, u których stwierdzono koronawirusa. Jak informuje dyrektor placówki, sanepid nie potwierdził nowych zakażeń wśród pracowników ani podopiecznych.

Poniżej komunikat w tej sprawie:

W związku z pojawieniem się w jednym z domów zakonnych naszego Zgromadzenia na terenie Łomży zakażenia SARS-CoV-2 i potwierdzonym przez badanie zakażeniem u jednej osoby z kadry pedagogicznej, zgodnie z procedurami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Łomży wszyscy pracownicy, dzieci i ich rodziny zostały objęte obowiązkową kwarantanną i poddane badaniom.

Badania pod kątem obecności koronawirusa, zgodnie z procedurami odpowiednich służb sanitarnych przeprowadzono u: sióstr mieszkających we wspólnocie przy ul. Radzieckiej i prowadzących przedszkole, wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci uczęszczających do placówki.

Po przeprowadzonych badaniach u nikogo z badanych nie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2.

Jednakże decyzją organu prowadzącego i ze względów bezpieczeństwa do końca lipca przedszkole będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie po przerwie wakacyjnej od 1 września.

mgr Helena Zastawna

dyrektor przedszkola

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *