RN
TwitterFacebook

Łomża: Krajewski vs Chrzanowski – czy tak będzie wyglądać II tura wyborów na prezydenta?

Chociaż wciąż nie znamy konkretnego terminu wyborów samorządowych, które mają się odbyć jesienią 2018 roku, to mówi się, że kampania (ta nieoficjalna) rozpoczęła się dawno temu. Jak będzie wyglądał łomżyński scenariusz? Wszystko wskazuje na to, że wyborcza rozgrywka będzie bardzo ciekawa.

Z informacji, do których dotarli nasi dziennikarze wynika, iż jednym z kontrkandydatów prezydenta Chrzanowskiego może okazać się Stefan Krajewski (PSL), członek zarządu województwa podlaskiego. Niewykluczone, że może być jedynym, a może raczej wspólnym kandydatem aktualnej opozycji. Czy do tego dojdzie? Póki co nie wiemy. W środowiskach obu kandydatów można usłyszeć, że jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.

W prawym narożniku…
Gdyby nieoficjalne informacje okazały się jednak prawdziwe to przedwyborcza rozgrywka może stać się niezwykle ciekawym widowiskiem. Na wyborczym ringu stanąłby z jednej strony obecnie urzędujący Mariusz Chrzanowski (PiS), za którym stoi 4 lata sprawowania funkcji prezydenta Łomży i pamięć ponad jedenastu tysięcy Łomżan, którzy oddali na niego swój głos w II turze wyborów w 2014 roku. Ma on także doświadczenie w łomżyńskim samorządzie, gdzie zasiadał od 2006 roku. Przewagą urzędującego prezydenta jest również fakt, iż… pochodzi z Łomży.

A w drugim…
W przeciwnym narożniku stanąłby pochodzący z Zambrowa Stefan Krajewski, który obecnie pełni funkcję członka zarządu województwa podlaskiego, lecz wcześniej, w latach 2011-2015 zajmował stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR z siedzibą w Łomży. Swoje doświadczenie zdobywał w radzie powiatu zambrowskiego, a następnie, w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego (2014), uzyskał mandat radnego z poparciem 6241 osób (z czego 362 głosy z Łomży).

Wpływ na decyzje o tym, “kogo i gdzie wystawić” będzie miał również fakt zapowiedzianej przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany ordynacji wyborczej, do której zapewne dojdzie. Nie wiemy jednak, jaki będzie jej ostateczny kształt. Dyskutowany jest m.in. zapis zakazujący kandydowania do dwóch szczebli samorządu naraz np. na burmistrza (prezydenta) oraz radnego powiatu czy sejmiku. 

Czy Mariusz Chrzanowski zawalczy o reelekcję? Czy w szranki z obecnie urzędującym prezydentem stanie pochodzący z Zambrowa wspólny kandydat opozycji? Zapewne czas pokaże, ale jedno jest pewne… kampania ruszyła!

m/red

14 komentarzy

 1. Jarosław z Warszawy Odpowiedz

  Krynicka na prezydęta. Mariusz, wracaj do domu.

 2. Tomek Odpowiedz

  Mariusz wygra w I turze!!!

 3. ARMiR Odpowiedz

  Stefan do boju. Jesteśmy z Tobą.

  1. Tomek Odpowiedz

   Lomzy rzadzi Lks Lomza a nie Olimpia zambrowska

 4. kultura Odpowiedz

  No ciekawe czy prawda. w ratuszu to mówią że nasza dama trzęsąca się bedzie nr 1 na liście.

 5. ktoś taki Odpowiedz

  Ciekawe starcie. Wydaje mi się, że Krajewski jako kandydat opozycji jest najciekawszym rozwiązaniem. Aczkolwiek przez rok może się jeszcze dużo wydarzyć.

 6. tomek11111 Odpowiedz

  To kaczka dziennikarska:) Krajewski do Łomży???hahhahah chyba na burmistrza Zambrowa!!widać ,że totalna opozycja nie ma pomysłu na dobrego gospodarza miasta.Chrzanowski wygra w I turze

  1. Urzędnik Odpowiedz

   Tomaszu, wierny, niewierny, ministrancie. Jesli nie znasz ordynacji wyborczej to ją poczytaj, Anders mieszkająca w USA, sentar tego regionu, jak świetnie o niego dba. Myślę, że Krajewski bylby lepszym prezydentem, nie trzeba by bylo biegać do “Bronka”. Powodzenia

 7. md Odpowiedz

  ale żeby Zambrów Łomżą rządził… kicha 🙂

 8. Tomek Odpowiedz

  urzedniku akurat dobrze znam ale kodeks wyborczy,ktory przyznaje czynne prawo wyborcze nie uwzgledniajac cenzusu domicylu.Twoj komentarz utwierdza mnie w przekonaniu zgodnie z tym co napisales o pani senator ze stefek dbalby ale o swoje rodzinne miasto.Chrzanowski dziala bardzo preznie i takie dyskusje nie maja sensu.totalna opozycja moze i Petru i Schetyne wystawiac w Lomzy i tak przegraja

 9. Tomek Odpowiedz

  oczywiscie bierne prawo wyborcze

 10. Tomek Odpowiedz

  Zambrowiak kandydatem na urzad prezydenta Lomzy.Ciekawe co na to kibice LKSu Lomza?????Olimpia w Lomzy????he he tylko Chrzanowski

 11. Darek Odpowiedz

  Obecna osada ratusza mocno pracuje nad tym aby dalej nie musieli się męczyć pracą w następnej kadencji.Sam sztandar PiS-u może nie wystarczyć. Komorowski uważał że nie ma z kim przegrać i co? Sprawa parku przy miłosierdziu gdzie po roku znów przebudowa, jak też przeciągajace się remonty ulic, wycinka drzew z brakiem nowych nasadzeń mogą być im w tym pomocne

 12. M.D. Odpowiedz

  Kampania ruszyła to widać. Stefan Krajewski obsadza swoimi ludźmi PSL stanowiska gdzie się jeszcze da. Ciekawie to wygląda na przykładzie konkursu na Dyrektora Zarządu Dróg w Łomży o czym pewnie mało kto wie bo ogłoszenie było mocno zakamuflowane. Mimo to w firmie “palą akta” w obawie, że przyjdzie obcy i zaprowadzi porządek. Ale bez obawy na pewno przyjdzie ktoś z PSL. Nie musi to być fachowiec ani koś doświadczony wystarczy aby był z PSL i nie ma się czego bać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + 8 =