RN
TwitterFacebook

Łomża: Krynicka jedną z kandydatek na fotel dyrektora szpitala

Bernadeta Krynicka jest jedną z dwóch osób, które przystąpiły do konkursu na stanowisko nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Była posłanka potwierdziła w rozmowie z Radiem Nadzieja te doniesienia.

Zaczęłam myśleć o przystąpieniu do konkursu, w momencie, kiedy dowiedziałam się, że pan dyrektor Mariusz Obrycki złożył rezygnację z funkcji dyrektora – mówi Bernadeta Krynicka. – Zdecydowałam się na to, dlatego że jestem związana emocjonalnie ze szpitalem. Przepracowałam w nim 24 lata, więc i emocjonalnie, i sentymentalnie. Szkoda mi tego zakładu pracy, bo wiem, że ma on ogromny potencjał. Jest móstwo ludzi z potencjałem i szkoda to wszystko zmarnować. 

Krynicka zapytana, czy nie ma obaw związanych ze słabą kondycją finansową szpitala odpowiada, że „tylko wariat nie miałby obaw”:

Obawy, to że zasypiam z myślą o tym szpitalu, że się boje tego. To jest najnormalniejszą rzeczą. Jest mnóstwo obaw, bo to jest olbrzymi obszar działania, ogromna odpowiedzialność i liczą tutaj na tą kadrę administracji, która jest w szpitalu.  

Obecnie Bernadeta Krynicka jest kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych w łomżyńskim szpitalu. Na samo rozstrzygniecie konkursu na stanowisko dyrektora trzeba poczekać do posiedzenia komisji konkursowej, które nie jest jeszcze zaplanowane. Poza Krynicką wpłynęła też druga kandydatura. 

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *