RN
TwitterFacebook

Łomża: Kurs Małżeński w formie randki

Jest klimat jak na prawdziwą randkę przystało: poczęstunek, kawa, herbata, nastrojowe oświetlenie i kwiaty na stoliku. 24 marca przy parafii katedralnej w Łomży rusza kolejna edycja Kursu Małżeńskiego. Spotkania przeznaczone są dla małżeństwa sakramentalnych jak i związków niesakramentalnych, z różnym stażem.

Kurs stanowi 7 cotygodniowych spotkań w formie randki. Najdłuższą i najważniejszą częścią spotkania są rozmowy w parach. Wiemy, że we współczesnym świecie bardzo trudno jest małżonkom spotkać się przy kolacji sam na sam i porozmawiać szczerze ze sobą, o swoich uczuciach i potrzebach.

Zaczęliśmy prowadzić kurs w 2013 roku będąc zaledwie kilka miesięcy po ślubie i możemy powiedzieć, że każda edycja wnosi coś nowego do naszego życia, czegoś nas uczy w kolejnych etapach naszego wspólnego życia.

Oprócz rozmowy i poczęstunku spotkanie składa się z nauczania w formie filmu, które pomaga w zgłębieniu i przedyskutowaniu najważniejszych i najtrudniejszych tematów naszych rozmów. Każde spotkanie to oddzielny temat np.: rozwiązywanie konfliktów, relacje z teściami, sex…

VI edycja kursu małżeńskiego rusza już 24.03.2018. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie http://snelomza.theoforos.pl/.

Kurs Małżeński pomógł wielu parom rozpocząć pracę nad pogłębianiem wzajemnej relacji. Świadectwem dzielą się Elwira i Wojtek Szmitko. Kurs był dla nas cudownym czasem. Nauczyliśmy się rozpoznawać swoje potrzeby, rozwiązywać konflikty w kulturalny nie raniący sposób. Zacieśniliśmy więzi małżeńskie, z radością sprawiamy sobie teraz nawzajem drobne przyjemności. Teraz wiemy jak bardzo ważne jest spędzanie czasu z małżonkiem omawianie różnych spraw rodzinnych, planowanie, szczera rozmowa, wspólna modlitwa. Nauczyliśmy się otwarcie rozmawiać się o problemach, potrzebach. Wyznaczyliśmy sobie dzień randkowy, częściej wychodzimy z domu, spędzamy więcej czasu razem, dzięki tamu staliśmy się sobie bliżsi. Cieszy nas to, że dzieci zauważyły zmianę w naszej codzienności. Polecamy każdemu małżeństwu, aby skorzystało z tego co oferuje ten kurs, my z własnego doświadczenia wiemy, że zmienia się wiele.

Dariusz i Magdalena Mieczkowscy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − 6 =