RN
TwitterFacebook

Łomża: Letni Park Zabawy z otwartym basenem już działa [FOTO]

Dmuchańce i basen, który pomieści na raz 20 osób – z taką propozycją na letnie dni wyszedł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Park Zabawy został uruchomiony w środę, 19 czerwca.

Jako pierwszy z basenu skorzystał Kacper i jego dwóch kolegów.

Mieszkamy obok i to fajnie, że dzisiaj po odebraniu świadectw mogliśmy tu przyjść, żeby się ochłodzić – mówi chłopak i dodaje, że czują się bezpiecznie, bo ma ich na oku ratownik.

Basen to niecka o wymiarach 12,7×6,6 oraz głębokości 1,1 m z płaskim dnem oraz stojącą czystą wodą, która przeszła badania mikrobiologiczne. Wokół utworzona została niewielka plaża ze specjalnie nawiezionego piachu o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu. Obok basenu ustawione są przebieralnie, parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz leżaki.

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie, nie tylko w kontekście alternatywy dla braku kąpieliska nad Narwią, ale przede wszystkim dla osób, które chcą popływać w czystej wodzie na świeżym powietrzumówi Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Dodaje on, że najprawdopodobniej jeszcze w lipcu stanie drugi, płytszy basen, w którym będą mogły kąpać się młodsze dzieci.

Letni Park Rozrywki przypadł do gustu rodzicom, którzy dzisiaj chętnie odwiedzali nowe miejsce.

Bardzo mi się tu podoba. Wspaniała atrakcja dla dzieci. Z pewnością będziemy korzystać zarówno z basenu, jak i placu, tym bardziej, że mieszkamy blisko i do tej pory chodziliśmy na skate park na dawnej strzelnicymówi Agnieszka Baran.

Przy okazji otwarcia korzystanie z Parku Zabawy w środę, 19 czerwca od godz. 11 do 19 jest darmowe. Dodatkowo, w  godzinach 17.00-19.00 Szkoła Języków Obcych Linguo zaprasza do wspólnych gier i zabaw językowych. Przewidziany jest także konkurs piosenki anglojęzycznej z nagrodami.

Letni Park Rozrywki funkcjonować będzie w sezonie 2019 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00 (za wyjątkiem świąt 20 czerwca i 15 sierpnia). Od 21 czerwca bilety upoważniające do wstępu na obiekty można będzie nabyć bezpośrednio w kasie zlokalizowanej przed wejściem do strefy atrakcji.  Ceny wejść wahają się od 4 do 7 zł w zależności od długości pobytu (cały dzień bądź też 5 godzin). Natomiast wejście na dmuchańce kosztuje 5 zł za 30 minut. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *