RN
TwitterFacebook

Łomża: Lewica zaprezentowała swój program wyborczy

Budowa miliona mieszkań, sprawna służba zdrowia i praworządność. To główne tematy, które poruszyli dzisiaj (11 września) na konferencji prasowej kandydaci Lewicy.

Prawo i Sprawiedliwość demoluje praworządność, prokuraturę, Sąd Najwyższy, Krajową Radę Sądownictwa. Lewica będzie temu przeciwdziałać, pamiętając jednocześnie, że państwo prawa i konstytucja to nie tylko obowiązki, ale też prawa, np. prawo do mieszkaniamówił Janusz Borowik, który kandyduje do Sejmu RP z 6 miejsca. 

Tomasz Mańczuk (kandydujący z 5 miejsca) podkreślił, że w programie Lewicy znajduje się plan budowy miliona mieszkań na terenach należących do Skarbu Państwa. Koszt najmu tych mieszkań ma nie przekraczać 10 zł za metr kwadratowy.

Kandydaci przedstawili też propozycje usprawnienia służby zdrowia. – W ciągu 4 lat zagwarantujemy, że kolejka do lekarza specjalisty nie będzie dłuższa niż 30 dni. Zwiększymy publiczne finansowanie w opiece zdrowotnej do 7,2% PKB do 2024 roku. Wprowadzimy dofinansowanie leków na receptę tak by kosztowały 5 zł. Zadbamy o zwiększenie kadry lekarskiej zwiększając liczbę miejsc na uczelniach i otwierając się na lekarzy z zagranicy – mówił Krutul.

Lewica przedstawiła również osoby z ziemi łomżyńskiej, które kandydują z list Lewicy. Są to: Izabela Czerniawska (nauczycielka, żona byłego prezydenta Łomży), Dariusz Janicki (lekarz, brał udział w misjach w Iraku) oraz Mieczysław Śniadach (samorządowiec, były burmistrz Kolna).

Wybory Parlamentarne 2019 – lista kandydatów Lewicy do Sejmu RP z okręgu wyborczego nr 24:

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =