TwitterFacebook

Łomża: Licytowali lalki, żeby pomóc dzieciom z Afryki [FOTO]

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży zorganizowana została aukcja charytatywna w ramach programu UNICEF „Wszystkie kolory świata”, z której dochód zostanie przekazany na szczepionki dla dzieci z Afryki. Przedsiębiorcy i zaprzyjaźnione osoby ze szkołą licytowali, własnoręcznie robione przez społeczność szkoły, laleczki.

Na tę okazję przygotowywała się cała szkoła. W działania włączyli się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele szyjąc łącznie 26 laleczek, nadając im imię, datę urodzenia i zainteresowania. – Była to taka długofalowa praca, ale okraszona wieloma pozytywnymi emocjami i wyszły takie małe, cudne dzieła, bo każda lalka jest dokładnie wykończona – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, Lucyna Antecka.

Licytacja lalek w ramach tego programu odbyła się w ZSS w Łomży po raz trzeci. Natomiast szkoła wzięła jeszcze udział w dwóch akcjach w ramach tego programu, które polegały na sprzedaży różnego rodzaju wypieków oraz własnoręcznie robionych książek.

Zespół Szkół Specjalnych w Łomży jest jedyną placówką w mieście, która bierze udział w tym programie. Znamiennym jest, że uczniowie, którzy sami otrzymują na co dzień wiele pomocy od innych, sami oferują swoją pomoc. – Nasi uczniowie doznają takiej ogromnej pomocy, bo właśnie tak przebiega ich życie, że wymagają wsparcia, pomocy innych. Nasza szkoła nastawia się na to, żeby ich wspierać i rozwijać na wszystkich możliwych płaszczyznach. Dlatego uważam, że to takie symptomatyczne, że to właśnie te osoby, które są obdarowane pomocą też potrafią pomocą – mówi dyrektor ZSS w Łomży.

Aż trzy lalki – Włóczykija, Kalego i Naomi, wylicytował Jacek Perkowski z biura podróży Aviarest. – Oprócz tego, że wylicytowałem jedne z fajniejszych laleczek i to takim w moich klimacie podróżniczym, to cieszę się, że udało mi się wylicytować to przekazując jednocześnie te pieniążki na szczytny cel, bo po to tu jesteśmy – żeby pobawić się i jednocześnie, żeby było z tego coś pożytecznego – to jest mistrzostwo świata – dodaje.

Najdroższą lalką okazała się ta, będąca wzorem Napoleona Bonaparte, którą za kwotę 230 złotych wylicytowała Iwona Łada, która zastąpiła na licytacji poseł Bernadetę Krynicką.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *