RN
TwitterFacebook

Łomża: Liderzy Koalicji Obywatelskiej wsparli swoich kandydatów na ostatniej prostej [FOTO]

Głosujcie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, ten głos jest głosem za Łomżą i głosem za Polską w Unii Europejskiej – mówił na Starym Rynku w Łomży, Grzegorz Schetyna przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Trójka liderów Koalicji Obywatelskiej w osobach wspomnianego Schetyny oraz Katarzyny Lubnauer (Nowoczesna) i Barbary Nowackiej (Inicjatywa Polska) przyjechała do Łomży, aby wesprzeć na finiszu kampanii wyborczej łomżyńskich kandydatów KO przed niedzielnymi wyborami samorządowymi.

Grzegorz Schetyna podkreślał, że nadchodzące wybory samorządowe zdecydują nie tylko o tym, kto będzie rządził na szczeblu samorządowym, ale chodzi również o to, żęby potwierdzić fakt, że Polska chce być częścią Unii. – Musimy udowodnić to naszym wyborem – przekonywał lider PO, który jednocześnie cały czas podkreślał, że obecnemu rządowi przeszkadza obecność w Unii Europejskiej i dąży do tego, aby Polskę z niej wyprowadzić.

Przewodnicząca Nowoczesnej przekonywała, że Łomża potrzebuje impulsu i zmiany. Głównym argumentem Katarzyny Lubnauer, który ma potwierdzać te stwierdzenie jest to, że młodzi ludzie stąd wyjeżdżają, ponieważ nie ma tutaj pracy gwarantującej dobre zarobki. – Jeżeli mamy miasto, które nie dostaje od swojego gospodarza impulsu rozwojowego i jeżeli trwa w konflikcie, a wiemy że one tutaj są, to nie może się w pełni rozwijać. (…) Wykorzystajcie więc swoją szansę jaką są wybory samorządowe i głosujcie na najlepszego kandydataMacieja Borysewicza – dodała Katarzyna Lubnauer.

Barbara Nowacka swoje wystąpienie zaczęła od stwierdzenia, że Łomża ma wspaniałą historię oraz wspaniałą przyszłość w postaci Macieja Borysewicza i innych kandydatów Koalicji Obywatelskiej. – To jest koalicja, która w przededniu końca kampanii mówi bardzo wyraźnie, że macie dwie drogi – drogę demokracji i drogę antydemokratyczną. (…) Jeżeli chcecie Polski sprawiedliwej namawiamy na głosowanie na Koalicję Obywatelską, tam znajdziecie wolność, kompetencje i dobrych ludzi – mówiła Barbara Nowacka.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 12 =