TwitterFacebook

Łomża: ŁoKeRy będą do dyspozycji za tydzień

Za tydzień (26 kwietnia) wyścigiem rowerowym rozpocznie się sezon rowerów miejskich ŁoKeR. W zeszłym roku w Łomży rozmieszczonych było 13 stacji. W tej chwili jeszcze nie wiadomo ile ich będzie, bo rozmowy trwają.

Wyścig na ŁoKeRach odbędzie się na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Zapisy trwają do 24 kwietnia i prowadzone są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Uczestnicy wyścigu będą ścigać się na dystansie 1,5 km. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na kobiety i mężczyzn, po 20 zawodników i zawodniczek. Zdobywcy miejsc od 1-3 otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy wyścigu pamiątkowe medale. Kartę zgłoszeniową należy pobrać na stronie MOSiRu i urzędu miejskiego. Oprócz samego wyścigu przewidziane są gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, fotobudka i bezpłatna wata cukrowa oraz popcorn. Początek wydarzenia o godzinie 17.

Pilotażowy program roweru miejskiego w Łomży składał się z 13 stacji, w którym było po 7-8 rowerów. 3 stacje zostały sfinansowane przez miasto, 3 przez spółki miejskie i 7 przez lokalnych przedsiębiorców. Ile będzie ich w tym roku? Na razie nie wiadomo. – Trwają ostatnie ustalenia i podpisywanie umów z przedsiębiorcami odnośnie sfinansowania tego systemu, więc w tej chwili jeszcze nie możemy oficjalnie ogłosić ile tych stacji będzie – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego. Podobnie jak w zeszłym roku będą rowery tupu tandem, a nowością będzie rower typu cargo, w którym można przewieźć bezpiecznie dzieci lub zakupy.

Z trwającego pół roku pilotażowego programu roweru miejskiego ŁoKeR w Łomży mieszkańcy skorzystali ponad 23 tysiące razy, a zarejestrowanych było 2322 użytkowników.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *