RN
TwitterFacebook

Łomża: Ludwig van Beethoven u filharmoników

Łomżyńscy Filharmonicy zapraszają na swój kolejny koncert internetowy. Na stronie internetowej zabrzmi wyłącznie muzyka wielkiego Ludwiga van Beethovena. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Marta Gębska, a Orkiestrę Łomżyńskiej Filharmonii poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Marta Gębska to znana łomżyńskim melomanom młoda skrzypaczka, która należy do grona najwybitniejszych skrzypaczek swojej generacji. Laureatka pierwszych nagród konkursów skrzypcowych w Polsce (w tym Konkursu dla Młodych Skrzypków w Lublinie). Po udanym debiucie jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego występuje regularnie na estradach polskich i zagranicznych, wykonując koncerty symfoniczne i recitale. Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze (Holandia), Kastell Goch (Niemcy).

W programie koncertu znajdzie się między innymi Romans F-dur na skrzypce i orkiestrę, Menuet G-dur, Marsz turecki z muzyki teatralnej „Ruiny Aten” oraz fragmenty najsłynniejszych symfonii Beethovena.

Koncert odbędzie się w czwartek, 18 czerwca, o godzinie 18:30 na stronie filharmonia.lomza.pl.

mat. nadesłany

1 komentarz

  1. staku Odpowiedz

    Już czekam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *