RN
TwitterFacebook

Łomża: Łukasz Cwalina doceniony za bohaterską postawę

Ponad 2 tygodnie temu 26-latek zawiadomił pogotowie ratunkowe i pomógł ratownikom w udzieleniu pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie, który zasłabł w pobliżu placu zabaw przy ul. Sybiraków. Mężczyzna za swoją postawę został doceniony przez prezydenta.
 
Sytuację opisywaliśmy na naszym portalu. Na początku listopada Łukasz Cwalina dostarczał meble do jednego z mieszkań przy ul. Sybiraków 5. Wtedy to zwrócił uwagę na mężczyznę, który leżał na placu zabaw. 

– Podszedłem, na początku myślałem, że jest pijany, bo mruczał coś pod nosem. Po chwili zorientowałem się, że potrzebuje pomocy. Natychmiast wezwałem pogotowie ratunkowe. Jego stan zaczął się pogarszaćopisuje sytuację pochodzący z Nagórek w gminie Piątnica Łukasz Cwalina. Gdy karetka przyjechała na zmianę z dwuosobową załogą reanimował poszkodowanego mężczyznę.

Po około 40 minutach 60-latek został przewieziony do szpitala. Niestety jeszcze tej samej nocy mężczyzna zmarł. Najprawdopodobniej znajdował się na placu zabaw przez dłuższy czas, o czym miały świadczyć ślady skrzepniętej krwi z nosa, powstałe prawdopodobnie na skutek uderzenia po upadku.

Zdaniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego postawa Łukasza Cwaliny jest przykładem, że w codziennym życiu zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas aktywnej pomocy drugiej osobie, szczególnie jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Pogratulował on 26-latkowi odwagi i bohaterskiej postawy wręczając mu pamiątkowy grawerton. – Ważne, żeby nie być obojętnym na takie sytuacje i podejmować działania – podkreślał prezydent.

UM Łomża/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *