RN
TwitterFacebook

Łomża: Maseczki trafią do szpitala i seniorów

W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa towarem pierwszej potrzeby stały się maseczki ochronne. Już na początku przyszłego tygodnia część z nich, które we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży szyje Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
 
Na tym nie koniec, bo niezbędne zabezpieczenie w dobie pandemii otrzymają również osoby starsze posiadające Łomżyńską Kartę Seniora. W ich szycie zaangażowali się pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy.

W ubiegłym tygodniu łomżyński magistrat za ponad 4 000 zł zakupił materiał z bawełny, z którego Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs uszyje około 5000 maseczek. Dodatkowo miłośnicy jednośladów przekażą 2500 sztuk maseczek uszytych ze środków własnych.

– Ruszyliśmy pełną parą, w poniedziałek będziemy mieli ponad tysiąc maseczek mówi Andrzej Kowalewski, właściciel zakładu krawieckiego i skarbnik stowarzyszenia.

Część maseczek, trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w którym obecnie przebywają pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2, mimo, że nie będą one posiadały atestów, to dla placówki przemianowanej w jednoimienny szpital zakaźny będą przydatne.

Każda maseczka stanowi barierę ochronną. Będziemy mogli je wykorzystać dla personelu, który w danym momencie nie będzie w bezpośrednim kontakcie z chorym pacjentemprzekazuje dr Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora szpitala.

Kolejne maseczki mają trafić do mieszkańców Łomży, a w pierwszej kolejności do osób starszych posiadających Łomżyńską Kartę Seniora.

– Widać jak bardzo dużo osób chce pomagać. To budujące, że potrafimy solidaryzować się w tym trudnym dla nas wszystkich momenciemówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W szycie maseczek dla seniorów zaangażowali się w tzw. czynie społecznym pracownicy łomżyńskich placówek oświatowych oraz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej. Zostaną one dostarczone bezpośrednio do mieszkań seniorów m.in. przez wolontariuszy i strażników miejskich.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *