RN
TwitterFacebook

Łomża: “Maseczkowa” akcja zakończona

Urząd Miejski w Łomży przekazał ostatnie 3 tysiące masek ochronnych, które trafią do seniorów i osób z niepełnosprawnością. Wśród najbardziej potrzebujących grup społecznych naszego miasta rozdysponowano ich łącznie około 20 tysięcy.

Maski ochronne z dołączonym certyfikatem jakości uszyte dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami odebrali od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przewodniczący – Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska oraz Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością Jarosław Kaja. Powołane w poprzedniej kadencji samorządu organy doradcze aktywnie działają na rzecz reprezentowanych przez siebie grup społecznych z terenu naszego miasta.

– Początki po wprowadzeniu stanu epidemii i obowiązku zakrywania twarzy były trudne, ale stopniowo nabywaliśmy sprzęt ochrony osobistej i przekazywaliśmy go w pierwszej kolejności do grupy najbardziej potrzebującej, czyli seniorówinformuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dodaje, że dystrybucja maseczek przez ratusz dobiegła końca, a osoby, które z różnych względów ich nie otrzymały – w niektórych przypadkach dochodziło do wyjmowania maseczek ze skrzynek pocztowych, mogą skorzystać z możliwości, aby się w nie zaopatrzyć.

Od momentu wprowadzenia przez polski rząd obowiązku zakrywania twarzy mieszkańcy Łomży otrzymali już ok. 20 tys. “urzędowych” masek ochronnych. Pierwsze z nich zostały uszyte przez miłośników jednośladów ze Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich “Wild Dogs”. W szczytną inicjatywę włączyły się różne środowisk, m.in. nauczyciele, spółdzielnia socjalna Alexis, Dzienny Domu Senior+, Teatru Lalki i Aktora oraz spółki miejskie: MPK, MPWiK, MPEC.  We wspólnej akcji wzięli udział ponadto żołnierze z 18 Pułku Logistycznego w Łomży. Natomiast w dystrybucji maseczek pracownikom łomżyńskiego magistratu pomagali wolontariusze z Fundacji “L”.

Z uwagi na obowiązujący w dalszym ciągu obowiązek zakrywania twarzy seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością będą mieli możliwość otrzymania maseczki ochronnej zgłaszając się do poniższych miejsc:
•    Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych, ul. Farna 1
•    Dzienny Dom Senior +, ul. Curie-Skłodowskiej 2
•    Klub Seniora, ul. Mickiewicza 4
•    Salon VR Łomża, ul. Polowa 16

Ponadto prezydent Mariusz Chrzanowski zaproponował przedstawicielom Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Łomżyńskiej Rady Seniorów wejście w skład mającego powstać zespołu na rzecz pełnego przywrócenia funkcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. W jego skład oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Łomży i radnych mogliby wejść przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz lekarze i lokalni społecznicy.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + nine =