RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto będzie walczyć o działkę przy szpitalu

Wracamy do tematu działki przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Jak informowaliśmy wcześniej – szpital chce, żeby na tym terenie powstał parking. Do tych słów odniósł się prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, który stwierdził, że spośród wielu dyskusji na temat rzeczonej działki, nigdy nie padł pomysł wybudowania na niej parkingu.

Kwestie poprzednie, które jeszcze poprzedni zarząd województwa przedkładał to był kwestie, które dotyczyły bardziej lądowiska i zabezpieczenia tego terenu pod lądowisko, a jak widzimy w tym okresie nic się w tym temacie nie działo, więc ten pomysł w zakresie parkingu jest dla nas pomysłem nowymmówi Mariusz Chrzanowski. 

Włodarz zapowiada, że będzie starał się doprowadzić do tego, żeby działka trafiła do Miasta i powstało na niej planowane boisko:

Podejmiemy dyskusję szerzej. Może kwestia zamiany na inną działkę w mieście. Może kwestia nawet kupna przez miasto od województwa. Jeżeli są to argumenty finansowe, a domniemywam, że mogą one być takie, poczekam na uzasadnienie i wystąpię z wnioskiem o inne rozwiązanie tak, żeby tam te boisko powstało. 

Prezydent dodał, że wątpi w pogłoski, jakoby odmowa z przekazaniem działki dla Miasta była pokłosiem „konflikt”‚ wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego z szefem podlaskich struktur PiSu, Dariuszem Piontkowskim. Przypomnijmy, że dotyczyła ona rzekomej koalicji PiSu z prezydentem Chrzanowskim, a w konsekwencji doprowadziła do odejścia Stypułkowskiego z partii Jarosława Kaczyńskiego.

JT/red. pg

1 komentarz

  1. gruby Odpowiedz

    rzekomej???stypa to wieloletni działać z PiS-u a tweety sobolewskiego pokazują,że ta kandydatura była ustalana na nowogrodzkiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *