TwitterFacebook

Łomża: Miasto dobrze wykorzystuje fundusze europejskie

Miasto Łomża znalazło się w pierwszej dziesiątce Miast na Prawach Powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wykorzystanie środków z funduszy UE – Inwestycje transportowe”. Ranking został opracowany przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawę jego opracowania stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy dotacji unijnych w głównej mierze przeznaczonych na inwestycje transportowe.

W 2018 r. Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu „Sukces Kadencji”, organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Był to ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji, kiedy gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej „sukcesu społecznego” miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, iż cieszyć może, że Łomża po raz kolejny została dostrzeżona przez czasopismo „Wspólnota”. – Zrealizowaliśmy wiele kluczowych inwestycji drogowych, takich jak ulice Zawadzka i Szmaragdowa. Obecnie czekamy na podpis Premiera, co da możliwość dofinansowania remontu kolejnych ulic informuje prezydent Łomży, deklarując jednocześnie gotowość władz miasta do składania następnych wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych.

Szczegółowe wyniki rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnoty zostaną ogłoszone 2.10.2019 r. podczas Gali Inwestorów Samorządowych na XVII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów (2-3.10.2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

tekst: Łukasz Chełchowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *