RN
TwitterFacebook

Łomża: Rewitalizacja Starego Rynku – miasto dołoży do inwestycji?

Pięć firm złożyło swoje oferty w przetargu na kontynuację rewitalizacji Starego Rynku w Łomży. Zainteresowani chcą za wykonanie swojej pracy od blisko 6 do 8 mln złotych.

Głównym celem zadania pn. „Projekt Kultura – kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży”  jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru rewitalizowanego poprzez zmianę przeznaczenia placu Starego Rynku na funkcję kulturowo-edukacyjną, społeczną z ochroną i zachowaniem dziedzictwa kulturowego. Szacowana przez władze miasta wartość projektu to 6,7 mln złotych, z czego dofinansowanie ma wynieść prawie 5,4 mln złotych. 

Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i poprzedzą je badania ratownicze. Następnie w ramach inwestycji wykonana zostanie m.in. posadzka z kostki granitowej i płyt granitowych płomieniowanych oraz sjenitowej i bazaltowej, układanej w różnorodne formy oraz niwelacja różnicy poziomów terenu. Powstanie  fontanna jako forma wodna ze ścianą wody i kaskadami na przedłużeniu ul. Farnej w kierunku Hali Targowej, postument pod pomnik Księcia Janusza ze szklaną obudową dawnych fundamentów średniowiecznego Ratusza, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego Ratusza. Ponadto do wykonania w ramach inwestycji jest też m.in. kanalizacja deszczowa i oświetlenie terenu. Całość ma być gotowa w 2021 roku.

W czwartek, 16 stycznia, w ratuszu odbyło się oficjalne otwarcie ofert przetargowych. Tym samym miasto poinformowało, że na prace chce przeznaczyć 5,3 mln złotych. Najtańsza złożona oferta opiewa na kwotę ponad 5,9 mln złotych. Pozostałe wahają się od blisko 6,5 do 7,9 mln złotych. 

Zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Garlicki uspokaja, że przetarg może mimo to zostać rozstrzygnięty:

Myślę, że jeśli uda się te firmy wyłonić i dokończyć wszystkie formalności będziemy mogli rozstrzygnąć te przetargi to spowoduje, że ten budżetu który mamy, czyli około 6,5 milionów to absolutnie jesteśmy w stanie te zadanie w pełni zrealizować. 

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *