RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto odwołuje wszystkie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe

W związku z pandemią koronawirusa i ogłoszonym standem epidemicznym oraz ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, wszystkie planowane do końca maja 2020 r. wydarzenia kulturalno – rozrywkowe, których organizatorem lub współorganizatorem jest Urząd Miejski w Łomży, zostają odwołane. Decyzja taka została podjęta, gdyż w tej chwili nie wiadomo, jak długo może potrwać wprowadzony przez rząd zakaz organizowania imprez masowych i zgromadzeń powyżej 50 osób.

– Biorąc odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców zdecydowano, że w tym roku nie odbędą się: Jarmark Wielkanocny, obchody Święta Flagi, Motoserce, Noc Muzeów i połączone z nią oficjalne otwarcie Hali Kultury, Miejski Dzień Dziecka oraz Dni Wielokulturowej Łomży. Wspólnie ze studentami zdecydowano o odwołaniu tegorocznych Juwenaliówinformuje Łukasz Czech

Nie została jeszcze podjęta decyzja odnośnie zaplanowanego na początek czerwca Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Rozważana jest natomiast możliwość przeniesienia obchodów Dni Łomży na koniec sierpnia i połączenie ich z Gościńcem Łomżyńskim. 

Decyzje o wydarzeniach odbywających się w drugiej połowie roku, takich jak m.in. Łomżyńskie Wakacje, Wakacyjna Trasa Dwójki, Łomżyński Wieczór Kabaretowy, Koncert Patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego, Gościniec Łomżyński czy Seniorada, będą podejmowane w późniejszym terminie, w miarę rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *