RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto przekazało 200 „Łomżatków” Policji [FOTO]

Miasto bardzo dobrze współpracuje z policją, podejmujemy szereg wspólnych działań w celu poprawienia bezpieczeństwa – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży podczas przekazania dwustu „Łomżatków” Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Zakup pluszaków z odblaskami jest kolejnym elementem, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców miasta.

Łomżyńskiego misia otrzyma dziecko, które będzie brało udział w zdarzeniu drogowym. Każde zdarzenie drogowe niesie ze sobą skutek psychofizyczny. Jest to duży stres zwłaszcza dla tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego taka mała zabawka, w takiej chwili dużego stresu poprawi samopoczucie i pozwoli na to, że ta młoda osoba będzie przechodziła w sposób łagodniejszy te trudne chwile – mówi Piotr Pietrzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Jest to bardzo dobra inicjatywa. Odnotowujemy zdarzenia drogowe gdzie uczestniczą właśnie dzieci i w pewnym stopniu będziemy te dzieci wspierać poprzez przekazanie na miejsce zdarzeń tych „Łomżatków”. Myślę, że przyczynią się one do poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy miś ma opaskę odblaskową i myślę, że będą wykorzystywane one przez małoletnie osoby przy poruszaniu się na drodze – twierdzi Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *