RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto w tym roku nie wzięło kredytu na spłatę zadłużenia

Kredyt w wysokości 10 mln zł zakładał tegoroczny budżet Łomży oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa, uchwalone przez Radę Miejską. Już wiadomo, że jego zaciągniecie nie będzie konieczne, a zadłużenie z tytułu wcześniejszych kredytów w kwocie ponad 10,6 mln zł zostało spłacone z dochodów własnych.

W tym roku władze Łomży musiały spłacić zadłużenie zaciągnięte w latach ubiegłych sięgające ponad 10,6 mln złotych. W budżecie miasta zaplanowano, że pieniądze na ten cel będą pochodziły z kredytu (10 mln zł) oraz środków własnych (625.980 zł). 

Dzięki odpowiedniej gospodarce finansowej, która przełożyła się na oszczędności na wydatkach bieżących oraz wyższej realizacji dochodów bieżących, planowaną w tym roku spłatę zadłużenia udało nam się zrealizować ze środków własnychinformuje Elżbieta Parzych, Skarbnik Miasta i dodaje, że brak kredytu nie wpłynął negatywnie na poziom wydatków inwestycyjnych. – Z planowanych pierwotnie na prawie 54 mln zł, w ciągu roku budżetowego wzrosły one do ponad 83 mln zł. Realizacja inwestycji na wyższym poziomie i bez kredytu możliwa jest dzięki pozyskaniu na ten cel finansowania zewnętrznego.

Jak przekazują miejscy urzędnicy, w opracowywanym projekcie przyszłorocznego budżetu miasta planowane jest wzięcie kredytu. 

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *