RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto wspiera uczniów w zdalnej nauce

Prezydent Łomży przekazał na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 komputery i tablety, które miasto wygrało w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu.

 – Wyróżnienie w konkursie, to zasługa między innymi obywateli naszego miasta, którzy wzięli udział w samospisie, dlatego zdecydowałem, że nagrody trafią właśnie do mieszkańców – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Jestem pewien, że przekazany uczniom sprzęt informatyczny ułatwi poszerzanie wiedzy i udział w lekcjach online, które z powodu pandemii odbywają się w takiej właśnie formie. Mam nadzieję, że w ten sposób pomożemy choć trochę wyrównać szanse tych uczniów, którzy na co dzień nie mają dostępu do tego typu urządzeń – dodaje.

Trzy komputery i cztery tablety trafią do uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Ich oficjalne przekazanie, na ręce dyrektor placówki Jadwigi Kirejczyk  odbyło się  w Urzędzie Miejskim w Łomży.

– Przekazany przez Prezydenta Miasta sprzęt informatyczny to dla naszych uczniów ogromne wsparcie – nie ukrywa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 Jadwiga Kirejczyk. – Trafi do rodzin, w których są problemy z dostępem do tego typu pomocy naukowych. W ich imieniu, serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi – dodaje.

Przypomnijmy, w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu Łomża zajęła drugie miejsce. W nagrodę miasto otrzymało trzy komputery stacjonarne, trzy monitory, cztery tablety, jedną myszkę bezprzewodową, dwa głośniki bluetooth, dwa pendrivy i osiem powerbanków.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − eight =