RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto wystąpi z Łomżyńskiego Forum Samorządowego

Miasto Łomża występuje z Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Taką uchwałę większością głosów przyjęli na wczorajszej (26.02.) sesji Rady Miasta, łomżyńscy radni.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski argumentował wniosek o wystąpienie z ŁFS tym, że jego formuła się wyczerpała i miasto należy do silniejszego Związku Samorządów Polski:

– Dzisiaj Związek Samorządów Polski jest bardzo wiodącym i takim wybijającym się związkiem, spośród tych związków wspierających samorządy i nasze plany są bardzo rozległe. Związek już zrzesza około 150 samorządów, w ostatnich dniach i tygodniach też dołączają nowe. My ten związek tworzyliśmy tak naprawdę w 12 samorządów. 

Włodarz miasta dodaje, że Związek Samorządów Polskich ma plany związane z przyłączeniem do swojego grona samorządów z województwa podlaskiego:

– W najbliższym czasie odbędzie się tutaj spotkanie w mieście Łomża, na które zostaną zaproszeni samorządowcy z naszego regionu, gdyż w obrębie tego Związku Samorządów Polskich chcemy mocniej działać, skupiać też wokół siebie też regionalnie poszczególne struktury. 

Prezydent zapewnił, że miasto będzie kontynuować udział w projektach, które zostały rozpoczęte przed wystąpieniem z Łomżyńskiego Forum Samorządowego oraz, że ta decyzja nie wpłynie na współpracę z regionalnymi samorządami.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 4 =