RN
TwitterFacebook

Łomża: Miejska Biblioteka Publiczna ze wsparciem samorządu

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Długiej. Instytucja popularyzująca czytelnictwo jest ponownie otwarta od początku miesiąca i właśnie władze miasta zwiększyły dotację, która ma zostać przekazana na jedną z filii.

Włodarz miasta podkreślał znaczenie Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców naszego miasta i powiatu. Dodał, że czytanie rozwija i zachęcał do czytania książek przez dorosłych dzieciom. Prezydent poinformował również podpisaniu porozumienia  pomiędzy Starostwem Powiatowym a Miastem Łomża dotyczącego wykonywania zadań biblioteki powiatowej oraz o pozytywnie rozpatrzonym wniosku o zwiększenie dotacji dla biblioteki. Wyniesie ona 20 tys. zł i pokryje bieżące wydatki Filii nr 6 znajdującej się przy ul. Małachowskiego 1.

– Funkcję biblioteki publicznej pełnimy od 2000 r. Wynika to z Ustawy o bibliotekach, ale też obwarowań prawnych, które dotyczą funkcjonowania Starostwa Powiatowego. Nałożone są na to dodatkowe obowiązki, m.in. kwestia instruktażu. Żeby taki instruktaż prowadzić trzeba mieć kadry i zasoby. Ważną rzeczą jest też prowadzenie bibliografii regionalnej, robimy to od wielu lat, uzupełniamy, również recesywnie, planujemy tutaj bardziej zintensyfikować prace nad bibliografią regionalną. Prowadzimy również księgozbiór regionalny, który jest niezwykle istotny i myślę, że tak bogatego i cennego księgozbioru żadna z okolicznych bibliotek nie ma, więc bardzo się cieszę, że to porozumienie zostało podpisane – mówiła Teresa Fromelc-Pawelczyk podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży funkcjonuje od 20 lat. Powstała na mocy porozumienia między Starostwem Łomżyńskim oraz Miastem Łomża i pełni funkcję biblioteki powiatowej. W swoich zasobach posiada 4 oddziały, w tym czytelnię dla dzieci.

UM Łomża Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *