RN
TwitterFacebook

Łomża: Miejska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z pisarką.

Bonda z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 r. w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 15 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

Stacja TVN poinformowała, że pracuje nad serialem kryminalnym opartym na powieści Lampiony, trzecią z serii Cztery żywioły. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Boczarską.

Spotkanie odbędzie się 11 września (piątek) o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, ul. Długa 13 (dziedziniec od ulicy Jatkowej). Wstęp wolny.

W przypadku złej pogody spotkanie odbędzie się w holu Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14.

MBP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *