RN
TwitterFacebook

Łomża: Mierzyli się na wiedzę na temat HIV i AIDS [FOTO]

Kamil Karwowski, Tomasz Przestrzelski i Kacper Szewczyk będą reprezentowali powiat łomżyński w wojewódzkiej olimpiadzie wiedzy na temat HIV i AIDS. Etap powiatowy miał dziś (18.10) miejsce w Zespole Szkół Weterynaryjnych w Łomży.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy na temat HIV i AIDS – mówi Wiesława Malinowska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łomży i dodaje, że to jest profilaktyka. – Zawsze profilaktykę powinniśmy stawiać jako priorytet. Tym bardziej, że jest to młodzież która wchodzi w wiek dorastania i nigdy takie informacji nie jest za dużo.  

W etapie powiatowym udział wzięło kilkunastu uczniów z czterech łomżyńskich szkół średnich. Motywacji do udziału w konkursie było wiele, a uczestnicy zwracali uwagę, że dzięki udziałowi w zawodach mogli dowiedzieć się więcej o HIV, w tym jak go zwalczać. Niektórzy wprost przyznawali, że uczestniczą w konkursie żeby zdobyć dobrą ocenę z biologii.

Wszyscy laureaci są przedstawicielami II Liceum Ogólnokształcącego. Finał konkursu będzie miał miejsce 2 grudnia w Białymstoku.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *