RN
TwitterFacebook

Łomża: Mieszkańców czeka podwyżka opłat za odpady?

Zakład Gospodarowania Odpadami wysłał do prezydenta Łomży wniosek o podwyższenie opłat za odpady o około 54%. Gospodarz miasta odesłał go jednak do ponownej analizy. Nie oznacza to jednak, że podwyżki cen za śmieci nie będzie.

ZGO podwyżkę cen za przyjęcie i unieszkodliwienie odpadów w RIPOK – Czartoria na przyszły rok, argumentuje we wniosku wysłanym do prezydenta. Podwyżka ma być spowodowana wzrostem opłaty środowiskowej za odpady przeznaczone do składowania, koniecznością przeprowadzenia zaplanowanych inwestycji na lata 2016-2020, zmianą ustawy o odpadach, która wprowadza szereg kosztownych zmian, pokryciem straty spółki za 2015 i bieżący rok, koniecznością przeprowadzenia regulacji wynagrodzeń, wzrostem cen paliw, energii itd. oraz koniecznością urealnienia cen opadów przyjmowanych do zagospodarowania.

Prezydent Łomży odesłał jednak ten wniosek do ponownego przeanalizowania przez ZGO. Jak informuje Łukasz Czech z urzędu miejskiego, podwyżki cen za odpady należy jednak się spodziewać. – Trzeba wyliczyć w jakiej wysokości może być ona wprowadzona. Na taką podwyżkę na jaką pierwotnie wpłynął wniosek, prezydent nie zgodził się i będą prowadzone analizy, które pozwolą z jednej strony na to, aby spółka nadmiernie się nie zadłużała, a z drugiej strony żeby też tej podwyżki w miarę możliwości mieszkańcy nie odczuli.

Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen za śmieci miała miejsce na początku zeszłego roku.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *