TwitterFacebook

Łomża: Mikołajkowa instalacja na Starym Rynku przyciąga odwiedzających [FOTO]

Jeszcze tylko dziś i jutro czynna będzie Mikołajkowa instalacja na Starym Rynku w Łomży. Mimo niesprzyjającej pogody, chętnych do odwiedzenia instalacji nie brakuje. 

To wspaniała atrakcja i miejsce do zwiedzenia dla dzieci – mówią rodzice, którzy odwiedzają Stary Rynek wraz ze swoimi pociechami. Dodają jednak, że szkoda, że Mikołaj był obecny tylko wczoraj, a na dziś została „tylko” sama instalacja.

Najbardziej podoba nam się pociąg i kolędy, które można usłyszeć – tak z kolei o atrakcjach instalacji wypowiadają się zapytane dzieci, którym w dobrej zabawie i odkrywaniu tematycznych domków nie przeszkadza wiatr, ani padający śnieg. 

Mikołajkowa instalacja na Starym Rynku jest czynna dla odwiedzających dziś do godziny 21 oraz jutro (8. grudnia) w godzinach od 9:00 do 21:00. W jej skład wchodzi wielka transparentna bombka z saniami i reniferami Świętego Mikołaja, znajdująca się w otoczeniu bajkowych, tematycznych domków, zaaranżowanych w zależności od zadań, jakie mają do wykonania pomocnicy Świętego Mikołaja – elfy:
•    Muzyka Świętego Mikołaja – domek, gdzie na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet; przy jednej ze ścian stanie białe piano;
•    Tradycje świąteczne na świecie – jedna ze ścian domku (3×2) to wielka mapa świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi różne tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach;
•    Fabryka zabawek – domek, w którym na ścianie znajdują się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.

JT

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *