TwitterFacebook

Łomża: Młoda chemiczka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu olimpiady chemicznej

Uwielbia aldehydy, uważa, że reakcje miedzi są piękne, a jej największy autorytet to Maria Curie Skłodowska. Zuzanna Choińska, uczennica II klasy Liceum Katolickiego w Łomży weźmie udział w ogólnopolskim etapie olimpiady chemicznej.

Bardzo lubię chemię. Uważam ją, za bardzo intuicyjną. I jest taka logiczna. Jest bardzo ciekawa, bo tłumaczy tyle różnych procesów. Za najbardziej fascynujące uważam w niej to, że tak jak biologia opowiada mi dość powierzchownie o różnych sprawach i tłumaczy świat przyrody, tak chemia wchodzi bardzo głęboko w te tematytłumaczy Zuzia.

Jej nauczycielka, Beata Narewska zdradza, że wbrew pozorom, praca z tak wybitnymi uczniami do najprostszych nie należy:

Jest to trudne. Z jednej strony trzeba umieć wykazać się wiedzą, z drugiej strony pokierować dzieckiem tak, żeby wiedziało czego będzie oczekiwało w dalszej karierze swojej. Dla mnie jest to też trudne ze względu na to, że ja pracuję z młodzieżą do matury. Nie ukrywajmy, że olimpiada chemiczna jest olimpiadą wymagającą więcej wiedzy, która jest taka jak na studiach.

II etap olimpiady będzie miał miejsce w Warszawie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Zwycięzcy konkursu na szczeblu krajowym powalczą o tytuł mistrza olimpiady chemicznej z najzdolniejszą młodzieżą z całego świata.

BB

3 komentarzy

 1. Barbara Odpowiedz

  Gratulacje. 🌹🌹🌹

 2. Hania Kubrak Odpowiedz

  gratuluję Zuzi i takie same gratulacje składam Pani od chemii , bo to ciężka praca dla obydwu osób.Przygotowywałam olimpijczyków , wiem coś na ten temat.Życzę powodzenia

 3. kama Odpowiedz

  Gratulacje dla Zuzi!!!!
  Radości dla rodziców dla Ani i Piotra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *