RN
TwitterFacebook

Łomża: Młodzi radni spotkali się na sesji

Po wakacyjnej przerwie w Domku Pastora odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na spotkaniu młodzi radni między innymi dokonali wyboru swojego kandydata do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz omówili plan najbliższych działań. 

Tematem sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej był wybór kandydata Rady do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Została nim Gabriela Kukowska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Na forum rady nastąpiło ponadto odebranie ślubowania od jej nowego członka. W tym miesiącu wygasł mandat radnej Elizy Niedźwieckiej w związku ze zmianą szkoły. Jej miejsce zajęła Martyna Trawińska, uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży. Zgodnie z §12 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w przypadku, gdy pozostaje wolny wakat w radzie, mandat przypada kolejnemu z kandydatów, który w wyborach uzyskał największą liczbę głosów.

Młodzieżowa Rada Miejska to organ doradczy powstały z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Młodzi ludzie aktywnie włączają się w życie społeczne miasta. Biorą udział w różnych projektach, zgłaszają swoje zadania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Do realizacji w przyszłym roku Zespół Koordynacyjny zatwierdził dwa z nich: „Młodzieżowego weekendu kultury” oraz wydarzenie sportowe pt. „Łomża biega od Przedszkola do Juniora”.

Uważam, że ten projekt jest bardzo ważny dla całego środowiska młodzieżowego. Jeśli jego organizacja dojdzie do skutku, stworzy szansę wielu młodym osobom na zaprezentowanie swojej twórczości oraz umiejętności. Projekt może także zmobilizować młodych do spróbowania swoich sił w dziedzinach kulturalnych. Dodatkowo jest on unikalny na skalę regionu, ponieważ żadne z obecnych wydarzeń nie łączy tak wielu dziedzin kulturalnych w jednym miejscu i czasieprzekonuje Michał Korwek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej opisując zadanie „Młodzieżowy Weekend Kultury”.

Tekst i fot. Łukasz Chełchowski (UM Łomża)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *