RN
TwitterFacebook

Łomża: Młodzież zachwyciła swoim teatralnym kunsztem

„Dziad i baba w opałach”, „Sodomogomoria”, „Pasożyty”, „Za kulisami” – to tylko kilka z dwunastu przedstawień, które można było zobaczyć w trakcie pierwszych Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych. Najlepsze okazały się grupy z Lublina, Łap i Białegostoku.

Celem przeglądu było stworzenie przestrzeni do spotkania młodych ludzi zakochanych w teatrze i wymiana doświadczeń. Młodzi twórcy uruchomili swoją twórczą naturę i ekspresję do granic możliwości.  

Główny program Konfrontacji uzupełniły warsztaty dla uczestników : improwizacja (Grzegorz Sierzputowski); praca z ciałem i oddechem (Hubert Jarczak) oraz zadania rozwijające wyobraźnię i kreatywność zespołu (Izabela Spławska).

Jury 1. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych w ramach LABORATORIM TEATRU w składzie: Izabela Spławska, Hubert Jarczak, Grzegorz Sierzputowski,  po obejrzeniu 12. spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I NAGRODA
Za wybitną interpretację, muzykalność i dramaturgię opowiadań Antoniego Czechowa oraz elektryzujące kreacje aktorskie w spektaklu „Za kulisami” Teatrowi Persyflaż z Lublina

II NAGRODA
Za zespołowość, dystans, ekspresję, połączenie groteski z abstrakcją oraz ożywienie tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w spektaklu „Zielona…” Teatrowi Kaprys z Łap

III NAGRODA
Za naturalność, rytm muzyczny oraz odwagę w sięganiu do korzeni w spektaklu „Sodomaigomoria” Teatrowi Panika z VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

WYRÓŻNIENIA
– Teatrowi Bel Etage z Białegostoku za zespołowość oraz dziewczęcy wdzięk w ujęciu tematu baśni Hansa Christiana Andersena w spektaklu „Dziewczyna, która podeptała chleb”
– Teatrowi Kaprys M z Łap za wspólną zespołową zabawę sceniczną w interpretacji mitów greckich w spektaklu „Z chaosu”
– Teatrowi Face 2 Face ze Zduńskiej Woli za prostotę środków wyrazu w interpretacji trudnego tekstu dramatu „Pasożyty”
– Teatrowi Fundamentum ze Zduńskiej Woli za stworzenie atmosfery wilczej nory w spektaklu „Wierna  wataha”

KOBIECA NAGRODA AKTORSKA
Dla Alicji Wojnarowskiej za kreację w spektaklu „Rzecz o wojnie”

MĘSKA NAGRODA AKTORSKA
Dla Mateusza Kozicza za kreacje w spektaklu „Zielona…”

WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE :
Kamil Okuniewski za kreację w spektaklu „Sodomaigomoria”
Marcin Zieniewicz za kreację w spektaklu „Sodomaigomoria”
Maja Zbierajewska za kreację w spektaklu „Sodomaigomoria”
Wiktoria Kraśko za kreację w spektaklu „Sodomaigomoria”
Szymon Durczyński za kreację w spektaklu „Pasterz?”
Kinga Glińska za kreację w spektaklu „Pani M”
Wiktoria Wróblewska za kreację w spektaklu „Dziewczyna, która podeptała chleb”
Hubert Gołaszewski za kreacje w spektaklu „Zielona…”
Hanna Pochodowicz za kreacje w spektaklu „Zielona…”
Antonina Kucharska za kreacje w spektaklu „Zielona…”
Natalia Marczewska za kreację w spektaklu „Pasożyty”
Justyna Rubajczyk za kreację w spektaklu „Pasożyty”
Ewa Agaś-Lange za kreację w spektaklu „Wierna wataha”
Kamil Raciborski za kreację w spektaklu „Z chaosu”
Zofia Karasiewicz za kreację w spektaklu „Z chaosu”
Martyna Kleszczewska za kreację w spektaklu „Łagodna”

WYRÓŻNIENIA DLA INSTUKTORÓW :
Anna Kołosow-Ostapczuk

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu LABORATORIUM TEATRU dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

MDK DŚT/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *