RN
TwitterFacebook

Łomża: MOSiR rozpoczyna sezon wakacyjny w Letnim Parku Zabaw

Sezonowy basen odkryty i dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci ponownie zagoszczą przy Parku Wodnym. Dzisiaj (26.06.) startuje Letni Park Zabaw przy ulicy Wyszyńskiego. Ze względu na trwającą pandemię będzie funkcjonował na zmienionych zasadach.

W strefie Letniego Parku Zabaw znajdzie się dmuchany plac zabaw dla najmłodszych oraz dwa sezonowe baseny odkryte o głębokości 1,1 m oraz 0,60 m ze zjeżdżalnią dla młodszych dzieci.

– Mimo iż nie jest to uwarunkowane przepisami, woda w basenie będzie spełniała te same wymogi, co woda na pływalniach. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny- woda w basenach jest bezpieczna, bowiem posiada wystarczającą ilość podchlorynu, aby koronawirus nie przetrwał. Na terenie obiektu przygotowane są przebieralnie oraz parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym – czytamy w komunikacie MOSiR.

Komfortowa strefa przygotowana specjalnie na słoneczne wakacje w mieście spełniać będzie wytyczne Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Celem wytycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia osób korzystających z Letniego Parku Zabaw poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Oto kilka zasad, do których należy się zastosować:

 • przed wejściem na teren obiektu oraz przed wyjściem obowiązuje dezynfekcja rąk,
 • przed stanowiskiem kasowym może znajdować się tylko 1 osoba, pozostałe osoby stojące w kolejce oraz znajdujące się na terenie obiektu proszone są o zachowanie obowiązującego dystansu społecznego minimum 2 metry,
 • na terenie dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnie) rodziców, opiekunów oraz dzieci powyżej 4 roku życia obowiązuje zasłanianie ust i nosa,
 • podczas pobytu na terenie basenów odkrytych nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa,
 • zakazane jest spożywanie posiłków na terenie obiektu,
 • niedopuszczalne jest korzystanie z atrakcji w przypadku jakichkolwiek objawów sugerujących infekcję (katar, kaszel, gorączka itp.).

Na terenie Letniego Parku Zabaw obowiązuje limit osób znajdujących się na poszczególnych atrakcjach:

 • dmuchany plac zabaw „Małpka”- 15 osób,
 • dmuchany plac zabaw „Arena Wrażeń”- 5 osób,
 • dmuchany plac zabaw „Cyrk”- 10 osób,
 • basen odkryty o głębokości 1,1 m- 6 osób,
 • basen odkryty dla dzieci o głębokości 0,6 m- 6 osób.

Sezonowy basen kąpielowy funkcjonować będzie cały tydzień- od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00, natomiast strefa z dmuchanymi zjeżdżalniami czynna będzie w weekendy- od piątku do niedzieli w godzinach 11.00-18.40. Bilety upoważniające do wstępu na obiekty można będzie nabyć bezpośrednio w kasie zlokalizowanej przed wejściem do strefy atrakcji. Harmonogram wejść, cennik oraz regulamin korzystania z Letniego Parku Zabaw oraz sezonowego basenu dostępne są na stronie www.mosir.lomza.pl w zakładce Cenniki.

MOSiR Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =