RN
TwitterFacebook

Łomża: MPGKiM zainwestowało w nowe gazony [FOTO]

Pojawiły się zamiast rabat kwiatowych w czerwcu, tuż przed Świętem Miasta. Kwestia nowych gazonów została poruszona na ostatniej sesji rady miasta.

Pierwszych 9 rdzawo-żółtych gazonów pojawiło się przy ulicy Giełczyńskiej. Kolejne dużo mniejsze, stanęły na ulicy Farnej oraz Długiej. To dopiero początek, bo Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zakupiło ich ponad dwadzieścia. Koszt tej inwestycji to 50 tys. złotych. Nie wszystkim mieszkańcom i radnym podoba się nowy zakup.

– Jest to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Chciałbym jednak zaznaczyć, że to, co widzimy teraz nie jest to efekt końcowy. Producent twierdzi, że w przeciągu trzech miesięcy od umieszczenia ich na powietrzu one osiągną efekt końcowy. Także poczekajmymówił na antenie Radia Nadzieja Dariusz Brakoniecki, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dodawał on, że takie donice to kierunek, w którym podążają duże miasta takie, jak Kraków czy Katowice. – Tam jest bardzo dużo donic i elementów upiększających miasto, które zbudowane są z kortenu (wygląda to jak metal ociekający rdzą – przyp. red.). Taki przykładem zastosowania tego materiału, jest Muzeum Solidarności w Gdańsku, którego wręcz elementem jest korten.

pg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *