RN
TwitterFacebook

Łomża: MPK 5. Przyjaznym Pracodawcą w Polsce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży w gronie 27 firm, które otrzymają certyfikaty w ramach 10 edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, organizowanego przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Przedsiębiorstwo zajęło wysokie 5. miejsce.

Komisja dokonująca oceny wniosków nadesłanych na konkurs brała pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

Specjalną ankietę zgłoszeniową należało wypełnić według kryteriów jakie zostały ustalone przez organizatora. Trzeba było podać twarde dane i liczby natomiast miękkie opinie i oceny były wykonywane przez pracowników, przez związek zawodowy przez naszą komisję zakładową „Solidarność”. Zaważyła opinia pracowników związku – mówi dyrektor MPK, Janusz Nowakowski.

Łomżyńskie MPK znalazło się w gronie laureatów jako jedna z dwóch komunikacji miejskich w Polsce i jako jedna z dwóch firm z regionu północno-wschodniej Polski obok firmy z Olsztyna. To jak mówi dyrektor MPK jest dużym wyróżnieniem.

Gala finałowa odbędzie się w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Statuetki w pałacu prezydenckim wręczy laureatom prezydent Andrzej Duda.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *