RN
TwitterFacebook

Łomża: MPK testuje autobus elektryczny z Czech

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji rozpoczęło dwutygodniowe testy autobusu elektrycznego marki SOR model–EBN 11. Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w warunkach łomżyńskiej komunikacji miejskiej na poszczególnych trasach. 

Autobus elektryczny marki  SOR model–EBN 11 ma długość 11,1 m i może pomieścić 82 pasażerów, w tym 28 siedzących. Dopuszczalna masa całkowita czeskiego elektrobusa to 16 ton przy wadze własnej na poziomie 10 ton. Pojazd posiada troje drzwi oraz klimatyzację.

Pojazd jest wyposażony w silnik asynchroniczny, TAM-Pragoimex, o mocy 120 kW oraz baterie litowo – jonowe pojemność to 174 kWh firmy MVC ulokowane w komorze na zwisie tylnym. Autobus może być ładowany przez złącze plug-in. Dzięki tak skompletowanemu wyposażeniu czas pełnego ładowania trwa do 6 h. Gwarantowany zasięg autobusu na jednym ładowaniu to 150 km z pełnym obciążeniem klimatyzacji oraz urządzeń pokładowych. Wykorzystując system rekuperacji energii hamowania i jazdy w trybie ekonomicznym to nawet 200 km.

To już kolejny model autobusu, który ogląda MPK. Testy mają ułatwić zakup 11 autobusów zasilanych CNG oraz 2 pojazdów elektrycznych, które zostaną dofinansowane ze środków unijnych.

MPK Łomża/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 8 =