RN
TwitterFacebook

Łomża: MPK testuje kolejny autobus elektryczny. Można nim jeździć bez biletu

Do końca września odbywają się w Łomży testy 12 metrowego autobusu elektrycznego Yutong E12. Osoby, które na niego trafią nie muszą kasować biletu. 

Autobus demonstracyjny posiada m.in. w automatyczny najazd dla wózków obsługiwany z miejsca pracy kierowcy. Magazyn energii o pojemności 374 kWh pozwala na całodzienną pracę przewozową. Wyposażony jest w klimatyzację i ogrzewanie elektryczne. W zależności od konfiguracji w modelu, E12 może zaproponować od 23 do 32 miejsc siedzących.

Miasto Łomża wraz z MPK w Łomży sp z o.o. planuje m.in. w ramach projektu unijnego zakup autobusów elektrycznych, instalacje ładowarek. Analizowane jest też rozbudowanie instalacji fotowoltaicznej połączonej z magazynem energii przeznaczonym do ładowania autobusów w nocy.

Testy 12 metrowego autobusu elektrycznego pozwolą wykazać faktyczne zużycie energii w łomżyńskich realiach co wiąże się m.in z zaplanowaniem optymalnego systemu ładowania baterii trakcyjnych i ewentualnej synchronizacji obowiązujących rozkładów jazdy.

Decyzją Prezydenta Miasta przejazdy tym autobusem w Łomży na regularnych liniach miejskich w Łomży są bezpłatne dla każdego pasażera w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020.

MPK Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *