RN
TwitterFacebook

Łomża: MPK wysoko w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej 2019

Redakcja Strefy Gospodarki przygotowała Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2019 przyglądając się dokładniej działającym w branży przedsiębiorstwom. Łomżyńskie MPK zajęło 9 miejsce w zestawieniu ok. 140 przedsiębiorstw.

Pod uwagę brano szereg zmiennych takich jak jakość taboru, prowadzona polityka kadrowa, działania z obszaru CSR (od ang. corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu), kwestie finansowe czy kwestie inwestycyjne. Efektem pracy Redakcji Strefy Gospodarki  jest zestawienia, zdaniem redakcji, najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w Polsce opublikowane w Dzienniku Gazeta Prawna  z 30 października 2019 r. oraz na stronie: http://strefa-gospodarki.pl/2019/10/30/komunikacja-na-dobrym-kursie/.

Zdaniem dyrektora Janusza Nowakowskiego to wyróżnienie nie tylko dla przedsiębiorstwa, ale także dla całego miasta:

To podnosi prestiż komunikacji miejskiej, ale nie tylko. To nie jest sukces tylko naszych kierowców czy kierowców, ale przede wszystkim sukces miasta, które prowadzi jakąś politykę i działania. 

Łomżyńskie MPK może poszczycić się wieloma innowacyjnymi pomysłami, np jako jedyne przedsiębiorstwo w Polsce posiada autobusową bibliotekę. W ciągłym ulepszaniu MPK-ów pomagają dyrekcji debaty z młodzieżą łomżyńskich szkół.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *