RN
TwitterFacebook

Łomża: Muzeum Północno – Mazowieckie zostanie otwarte w przyszłym tygodniu

4 maja ruszył kolejny etap łagodzenia obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Otworzyły się galerie handlowe, samorządy uruchamiają żłobki i przedszkola. Odmraża się także kultura – swoje drzwi udostępnia od dzisiaj (6.05.) biblioteka miejska w Łomży. W przyszłym tygodniu dołączy do niej Muzeum Północno-Mazowieckie. 

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży informuje, że jest w trakcie przygotowań do ponownego otwarcia dla zwiedzających. Instytucja będzie dostępna po realizacji zamówienia na przezroczyste przegrody.

– Obecnie posiadamy wystarczającą ilość środków dezynfekujących dla zwiedzających i pracowników. Personel jest wyposażony w maseczki oraz rękawiczkiinformuje zastępująca dyrektora Muzeum Karolina Skłodowska dodając, że zostało przygotowane pismo do Sanepidu na temat warunków funkcjonowania i organizacji zwiedzania. Po otrzymaniu zgody placówka wraz ze swoimi oddziałami zostanie udostępniona zwiedzającym przy zachowaniu rygorów sanitarnych i ograniczeń. Prawdopodobnie będzie to możliwe od 12 maja 2020 roku.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 3 =