RN
TwitterFacebook

Łomża: Muzyczne wspomnienie śp. Bp Stanisława Stefanka

Nikogo nie trzeba przekonywać że śp. bp Stefanek był wielkim fanem muzyki klasycznej, szczególnie w wykonaniu łomżyńskiej filharmonii. Rzadko zdarzało mu się opuszczać koncerty, wykonywane zresztą pod jego honorowym patronatem. Teraz czas by filharmonicy zrobili ukłon w jego stronę. A sposobność do tego będą mieli przy okazji koncertu 17 stycznia.

– Chcielibyśmy w sposób symboliczny dedykować część tego koncertu pamięci księdza Biskupa Stanisława Stefanka, bo tak się składa, że będzie to akurat rocznica jego śmierci – mówi dyrektor filharmonii Jan Milosz Zarzycki. W rozmowie z Radiem Nadzieja zdradził też kogo i w jakim repertuarze będziemy mogli usłyszeć:

– Odwiedzi nas artysta, którego nasza publiczność doskonale zna. To będzie Jacek Szymański. Wraz z Małgorzatą Trojanowską wykonają kolędy. Koncert odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w Łomży.  

Naturalnie z powodu obostrzeń koncert odbędzie się bez udziału publiczności. Wszyscy melomani będą mogli jednak oglądać i słuchać transmisji na żywo. Ta dostępna będzie na stronie internetowej i profilu facebookowym filharmonii w tę niedzielę o godz. 18.30.

BB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × two =