RN
TwitterFacebook

Łomża: Na czele spółki MPK stanie dotychczasowy dyrektor

Był dyrektorem, stał się prezesem. Na czele nowo organizującej się spółki, która powstaje z przekształcenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Zakładu Budżetowego w Łomży, stoi dotychczasowy dyrektor MPK, Janusz Nowakowski.

Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie przekształcenia MPK w spółkę. W tej chwili równolegle działają trzy podmioty – mówi prezes Nowakowski:

– Jest zakład budżetowy normalny, jest zakład budżetowy w likwidacji, jest spółka z o.o. w organizacji. W momencie, gdy będzie zarejestrowana w KRS będzie jeszcze spółka normalna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Automatycznie, jak zostanie spółka zarejestrowana w KRS, automatycznie zniknie spółka w organizacji, automatycznie znika zakład budżetowy. Pozostanie jeszcze likwidator, który będzie likwidował zakład budżetowy, ale już będzie funkcjonowała normalna spółka.

Prezes dodał, że spółka ma pełnoprawnie funkcjonować od pierwszego tygodnia marca. Podkreślił jednak, że wszystko może się wydłużyć, ale nowo formułującej się spółce zależy na tym, żeby doszło do przekształcenia, jak najszybciej.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 13 =