RN
TwitterFacebook

Łomża: Na imprezach miejskich nie będzie alkoholu

Jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, główne wydarzenia rozrywkowe organizowane przez miasto odbędą się bez tzw. ogródków piwnych. Chodzi tu przede wszystkim o Dni Miasta, a także o zaplanowany na sierpień koncert „Lato z Radiem” .

Chciałbym, żeby świętowanie Dni Miasta odbywało się w sposób rodzinny – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Ale żeby te rodziny przyciągnąć musi być jeden bardzo ważny argument. Na takich imprezach nie powinien być sprzedawany alkohol – dodaje

Pierwszym wydarzeniem podczas którego miasto nie wyda zezwolenia na sprzedaż alkoholu w czasie trwania imprezy będzie, odbywające się 6 maja Motoserce, które w Łomży organizowane będzie po raz trzeci. Jak zaznacza Mariusz Chrzanowski Przy dobrej zabawie chcemy promować dobre i szlachetne inicjatywy.

Prezydencka inicjatywa, aby zrezygnować z udziału kompanii piwowarskich w wydarzeniach organizowanych przez miasto realnie wpisuje się w działania, do których ustawodawca obliguje lokalne samorządy. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w art. 1 pkt. 1 mówi:
Organy administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego są obowiązane do podejmowania działań zmierzających do ograniczania spożycia napojów alkoholowych oraz zmiany struktury ich spożywania, inicjowania i wspierania przedsięwzięć mających na celu zmianę obyczajów w zakresie sposobu spożywania tych napojów, działania na rzecz trzeźwości w miejscu pracy, przeciwdziałania powstawaniu i usuwania następstw nadużywania alkoholu, a także wspierania działalności w tym zakresie organizacji społecznych i zakładów pracy.

mk/tt/je

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *