RN
TwitterFacebook

Łomża: Na tej łące lądowały kiedyś helikoptery. Miasto chce, żeby powstało tam pełnoprawne boisko

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego z wnioskiem o przekazanie w formie darowizny na rzecz Miasta Łomża działki położonej w rejonie ulic Piłsudskiego i Kazańskiej. Władze miasta zamierzają przeznaczyć ją na cele sportowo – rekreacyjne.

Wspomniana nieruchomość o powierzchni 0,8301 ha jest własnością województwa podlaskiego znajdującą się w użytkowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W latach poprzednich lądowały tam śmigłowce, a przede wszystkim korzystały z łąki jako boiska dzieci z okolicznych blokowisk.

Władze miasta chcą dalej wykorzystywać to jako miejsce rekreacyjno-sportowe, bo zamierzają wybudować tam boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub boisko pod balonem.

Tego typu obiektów brakuje w tej części Łomży, a miasto nie dysponuje swoimi terenami, które mogłoby przeznaczyć na wspomniany cel. Nieruchomość znajduje się na rozwijającym się osiedlu, na którym powstają nowe bloki wielorodzinne i miejsce przeznaczone pod sport oraz rekreację stanowiłoby doskonałe uzupełnienie oferty dla mieszkańcówinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

W opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego tej części miasta planowany jest wprawdzie obiekt sportowy, jednak jego realizacja będzie możliwa dopiero za kilka lat. Ponadto ma on się znajdować pomiędzy ulicą Bursztynową i Szosą do Mężnina, więc będzie znacznie oddalony od nieruchomości należącej obecnie do województwa. Prezydent podkreśla, że w naszym mieście funkcjonuje wiele klubów sportowych, które również mogłyby korzystać z nowych obiektów, co przełoży się na rozwój sportu drużynowego dzieci i młodzieży.

W lutym 2017 roku prezydent występował już o przekazanie wspomnianej działki, jednak ówczesny Zarząd Województwa Podlaskiego nie przychylił się do tego wniosku. – Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie dla naszych działań od obecnych władz województwa dlatego liczę, że również ten wniosek spotka się z pozytywną odpowiedzią – dodaje prezydent Chrzanowski.

UM Łomża/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *