RN
TwitterFacebook

Łomża: Na widok policji zaczął uciekać. Był pijany

25-letni kierowca renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna nie dość, że miał w organizmie blisko 2 promile, to jeszcze kierował autem niedopuszczonym do ruchu. 

Policyjny pościg miał miejsce w miniony piątek, 13 grudnia. Przed północą w trakcie pracy na punkcie kontroli, na Alei Legionów w Łomży, policjanci zauważyli jak jadący od Konarzyc, kierujący renaultem rusza z piskiem opon ze skrzyżowania. Funkcjonariusze wyszli na jezdnię i podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Widząc mundurowych, kierujący pojazdem przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci niezwłocznie wsiedli do radiowozu i ruszyli za nim. Mężczyzna jechał dalej lekceważąc wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu kilkunastu metrów skręcił na stację paliw i jak gdyby nigdy nic zgasił silnik i czekał. Policjanci bardzo szybko zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu informuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Okazało się, że za kierownicą renaulta siedzi 25-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że nie jest on dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – odpowiadać będzie teraz przed sądem.

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *