RN
TwitterFacebook

Łomża: Nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na rok 2020

Prezydent Łomży ogłasza nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na roku 2020 r. Jego celem jest ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych. Stanowi element realizacji uchwalonego przez Radę Miejską Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. 

Program będzie realizowany poprzez dofinansowanie w formie dotacji środków na cel wymiany w zabudowie jednorodzinnej pieców opalanych węglem na piece gazowe lub na biopaliwo (pellet) albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest on skierowany głównie do właścicieli domów, których dochody nie pozwalają na samodzielne wykonanie wymiany źródła ciepła. Zostało to uwzględnione w proponowanych kryteriach kwalifikowania wniosków do dofinansowania oraz w wysokości kwot dofinansowania. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację w wysokości nawet 100% kosztów kwalifikowanych.
 
Program będzie realizowany ze środków budżetu Miasta Łomża. Na rok 2020 przeznaczono na ten cel kwotę 350.000 zł. Przewiduje się, że dofinansowanych będzie około 30 nowych źródeł ciepła. Jest to zależne od poziomu dochodów wnioskodawców zakwalifikowanych do Programu.

Informacji w tej sprawie udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792 oraz 86 2165941, m.muczynska@um.lomza.pl oraz k.odachowski@um.lomza.pl. Pracownicy Wydziału udzielają również pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w terminie do 5 czerwca 2020 roku w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Łomży.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *