RN
TwitterFacebook

Łomża: Nagrody i medale Glogera rozdane!

XXX edycja Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera przeszła do historii. To jeden z głównych punktów dwudniowego święta członków i przyjaciół Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA im. Stanisława Zagórskiego w Łomży.

STOPKA po raz kolejny przyznała nagrody sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I tak nagroda I stopnia trafiła do prof. hab. Aleksandra Naumowa z Krakowa, Nagrodę II stopnia otrzymało Muzeum Przyrody w Drozdowie, natomiast Nagrodę III stopnia otrzymała Dorota Sokołowska z Białegostoku.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Biniszewska z Kuklówki Radziejowickiej, ks. Stanisław Drąg z Radomia, Magdalena Kalisz z Gdańska i Elżbieta Suchocka z Supraśla.

Spotkanie było nie tylko okazją do gratulacji i podziękowań. Prezes Stowarzyszenia prof. dr. hab. Antoni Dudka nawiązał we wprowadzeniu do trwającej kampanii wyborczej i zbliżających się wyborów parlamentarnych. Mówił o społecznej odpowiedzialności, o obowiązku krzewienia polskiej kultury i dbania o nasze dziedzictwo. W ślad za nim zaproszeni goście, laureaci i politycy odnosili się do czasu szczególnej “mobilizacji”, która zmusza do podejmowania ważnych decyzji, opowiedzenia się za konkretnymi wartościami.

Przed członkami i przyjaciółmi stowarzyszenia jeszcze sesja naukowa nt. “Kmicic czy Wiedźmin, o dialogu międzypokoleniowym. To już jutro w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.

BB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − three =