TwitterFacebook

Łomża: Nagrody w dziedzinie kultury za 2017 rok rozdane [FOTO]

Jest to dzień, w którym władze miasta mogą podziękować osobom, promującym Łomżę poprzez kulturę – mówił gospodarz miasta, Mariusz Chrzanowski w Teatrze Lalki i Aktora, podczas gali rozdania nagród prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury za 2017 rok. Laureatami zostali: Piotr Domalewski (reżyser), Funkasanki (zespół), Teresa Adamowska (artystka) oraz Karolina Skłodowska (kierownik Galerii Sztuki Współczesnej).

Swojego zaskoczenia po odebraniu nagrody nie ukrywał Piotr Domalewski. Ubiegłoroczny zwycięzca Złotych Lwów przyznał, że jest to dla niego bardzo ważna nagroda. Bardzo mocno utożsamiam się z tymi stronami, z naszym miastem. Tak się ostatnio zastanawiałem, że to rzeczywiście jest tak, że to ludzie tworzą miasto. (…) Dwie osoby, którym tutaj podziękowałem czyli Witold Długozima i Jarosław Osicki, którzy mnie kiedyś zauważyli i wspierali i bez ich pomocy, a to przecież ludzie, którzy też działali na własną rękę i napędzeni własną potrzebą tworzenia tej kultury, by mnie tu nie było, więc tym bardziej się z tego cieszę, że tutaj jestem.

Jedną z czterech nagród otrzymał zespół Funkasanki, który tworzy muzykę od 8 lat, ale jego członkowie (Anna Kaptór i Przemek Starachowski) przyznają, że to ubiegły rok był dla nich rokiem przełomowym. W maju wydali swoją debiutancką płytę. Bardzo nam miło. Szczególnie, że zostaliśmy zaproszeni do zagrania na gali – opowiada Przemek Starachowski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *