RN
TwitterFacebook

Łomża: Najlepsi z najlepszych w „jedynce”

15 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala Prymusów, na którą wraz z rodzicami zostali zaproszeni najzdolniejsi uczniowie tej szkoły, czyli ci, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowe zachowanie.

Honorowymi gośćmi wieczoru byli również: pani dr Agnieszka Muzyk – wiceprezydent Miasta Łomża, pani poseł Bernadetta Krynicka, pani Dorota Szymonowicz i pani Ilona Bujko – wizytatorzy Łomżyńskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku, pani Hanka Gałązka – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rady Miejskiej w Łomży, pan Maciej Listowski – wicedyrektor ŁCRE oraz pani Magdalena Wdziękońska – przewodnicząca Rady Rodziców PG1.

Zasadniczą część wieczoru, czyli uhonorowanie PRYMUSÓW i ich rodziców, rozpoczęło przemówienie wicedyrektor PG 1, pani Bożeny Bagińskiej-Rogowskiej. Zwracając się do bohaterów wieczoru, czyli Prymusów, pani wicedyrektor podziękowała im za osiągnięcia, które wywołują ogromną radość i dumę, za dokonania w różnych dziedzinach: naukowej, kulturalnej, sportowej.

Oficjalną część wieczoru uświetniły przemówienia zaproszonych gości. Pani wiceprezydent miasta dr Agnieszka Muzyk zaznaczyła, że coroczna wizyta na Gali Prymusów sprawia jej ogromną radość. Żartobliwie przypomniała, iż władze miasta w stosunku do PG1 zasługują również na miano Prymusa. Zawsze wspierały i będą wspierać działania tej szkoły. Pani prezydent zwróciła uwagę na wydatkowanie w ciągu dwóch lat prawie 800 tysięcy złotych na rzecz remontów budynku. Przedstawiła także pozytywną wizję dalszego wspierania placówki, już jako Szkoły Podstawowej nr 1. Obiecała w roku 2017 inwestycję na rzecz budowy nowego boiska. Wiele ciepłych słów skierowała w stronę tegorocznych Prymusów, ich dumnych rodziców i doceniła pracę nauczycieli, mówiąc o doskonałej kadrze, której pracę władze miasta doceniają i z pewnością podejmą działania, by możliwości tej szkoły w pełni wykorzystać w przyszłości. Pani wizytator Dorota Szymonowicz z atencją wyrażała się o Prymusach i ich osiągnięciach, mówiąc: „Chylimy czoła, jesteście dumą i radością tej szkoły”. Dodała także, że w życiu nie jest również nigdy za późno na bycie dobrym człowiekiem. Przewodnicząca Rady Rodziców życzyła zgromadzonym wyróżnionym uczniom, aby rychło dołączyli w poczet Noblistów Polskich, by także ich portrety zawisły obok portretów laureatów Nagrody Nobla w auli gimnazjum.

Doskonałym podsumowaniem uroczystości było wystawienie montażu słowno-muzycznego autorstwa pań Katarzyny Klewickiej i Joanny Parzych. Motywem przewodnim uczyniono słowa: „W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzeczy: miłość, naukę i spełnianie marzeń”. Zdolni młodzi aktorzy w przekonywujący sposób zwrócili uwagę widzów na fakt, że największym darem, jaki możemy dać innym ludziom, jest poświęcony im czas. Tylko wtedy mogą spełnić swoje marzenia. Imponującą oprawę muzyczną przedstawienia przygotowała pani Małgorzata Czochańska, a oprawę plastyczną pani Krystyna Kamińska. Widzowie solennie nagrodzili brawami młodych artystów, szczególne uznanie zdobyła wykonawczyni finałowej piosenki pt. „Aleją gwiazd”.

Na zakończenie uroczystości wręczono wszystkim gościom wyjątkowe pamiątki. Były to obrazy przygotowane przez uzdolnionych uczniów PG 1. Popularność Gali Prymusów pozwala na stwierdzenie, że jej długoletnia tradycja będzie kontynuowana w tworzonej od września Szkole Podstawowej nr 1.
Tytuł Prymusa 2017 w PG 1 otrzymali:

Wiktoria Śledziewska
Klaudia Korytkowska
Patrycja Modzelewska
Martyna Grzymała
Weronika Arnister
Natalia Domalewska
Oliwia Gejcyg
Wiktoria Małachowska
Patrycja Małs
Julia Tombak
Adam Dęby
Julia Kozłowska
Paulina Rabek
Jan Cieśliński
Maria Filipkowska
Karol Grabowski
Magdalena Jankowska
Julia Szczęsna
Weronika Wiktoria Wawrzyniak
Kacper Wiśniewicz
Natalia Brzóska
Bartosz Groszyk
Julia Krajza
Mateusz Norbert Krzywda
Adam Łada
Maria Pardo
Sylwia Walczak

mat. nadesłany/ Monika Brajczewska – nauczyciel języka polskiego PG 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *