RN
TwitterFacebook

Łomża. Nestoralia 2019. Studenci bawią się z seniorami na Starym Rynku [FOTO]

Występy, skecze, stoiska z jedzeniem i dyskoteka. To tylko ułamek tego, co w programie dla seniorów przygotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości we współpracy z miastem.

To jest pierwszy raz, kiedy studenci wychodzą z czymś do seniorów i robią coś dla nich, ale także razem z nimi. Jest to dzień poświęcony tylko i wyłącznie seniorom, my dodajemy swoje występy, takie jak zumba, nordic walking – mówi Magdalena Zach, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP w Łomży.

Seniorzy docenili inicjatywę młodych i, mimo upalnej pogody, chętnie skorzystali z zaproponowanych przez nich aktywności. Kolejki kłębiły się też przy stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich z Konarzyc, które przygotowało pyszne ciasta oraz swojskie przysmaki, takie jak chleb ze smalcem i ogóreczkiem. Nestoralia odbywają się we wtorek, 4 czerwca. Zakończy je dyskoteka z zespołem Tabor, która rozpocznie się o godz. 15.45 na Starym Rynku.

Nestoralia potwierdzają trochę solidarność młodego pokolenia wobec osób starszych, co sobie w szczególny sposób cenimy – Stanisław Kaseja. Wydarzenie było dla niego idealną okazją do zaprezentowania członków Rady Seniorów, która jest organem doradczym prezydenta Łomży.

Skład obecnej Rady Seniorów tworzą:
1. Marta Kopeć – Przedstawiciel Prezydenta Miasta
2. Monika Brzóska – Przedstawiciel Prezydenta Miasta
3. Waldemar Cieślik – Przedstawiciel Rady Miejskiej Łomży
4. Stanisław Kaseja
5. Grażyna Czajkowska
6. Regina Grzymek
7. Maria Romanowska
8. Jan Przybylski
9. Ryszard Ambramowski
10. Danuta Waśko
11. Janina Surowik
12. Helena Polewaczyk
13. Danuta Żukowska

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − eleven =