RN
TwitterFacebook

Łomża: Nie będzie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy jednoimiennym szpitalu zakaźnym

Nie będzie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Łomży. Taką informację przekazał pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiej placówki zdrowia, Jacek Roleder.
 
– Nie mamy takiej możliwości, żeby wydzielić SOR. Ponieważ SOR to nie jest oddzielny budynek, to jest cały szpital. Za SOR-em stoi szpital, który jeżeli pacjent przychodzi to musi być zoperowany. Nie mamy możliwości stworzenia drugiego szpitala. Ponad to, jeśli nie mówimy nawet tylko o budynku, to lekarz, pielęgniarka, która będzie miała kontakt z pacjentami podejrzanymi, bądź też z rozpoznanym koronawirusem, nie może jednocześnie dla zdrowych pacjentów udzielać świadczeń, ponieważ będzie ich narażać na zarażenietłumaczy p.o. dyrektora Jacek Roleder. 
 
Uspokoiły się za to nastroje personelu szpitala:
 
– Troszeczkę tak, chociaż nawet nie troszeczkę, bym powiedział. Ci pracownicy, którzy zostali na stanowiskach, naprawdę jestem pełen podziwu dla ich profesjonalizmu i zaangażowaniamówi i dodaje, że sytuacja z osobami, które nie przystępują do pracy cały czas się zmienia.Obecnie około 25-28 procent załogi jest na zwolnieniach.
 
Dyrektor dodaje, że do placówki ciągle dosyłany jest potrzebny sprzęt, a personel jest już odpowiednio zabezpieczony i przechodzi szkolenia.
 
JT/pg
 

7 komentarzy

 1. Hahaha Odpowiedz

  Dyrektor ja nie zostałem w niczym przeszkolony.
  Więc o czym pan mówi.

 2. mieszkaniec Odpowiedz

  Chyba pan dyrektor zapędził się z tym zabezpieczeniem i przeszkolenia. Mówi pan o tych pomaranczowych kombinezonach ?

 3. Łomżynianka Odpowiedz

  Przysyłają sprzęt? A może niech dyrektorek powie o tym, ktory zabrali do Białegostoku? Oddział dziecięcy stoi pusty i zamknięty! W nocy wywieźli cały sprzęt!! Barbarzyństwo!!

 4. Lew Odpowiedz

  Ciekawi mnie bardzo, co jeszcze z Łomży ukradnie Białystok. Nie wiele już zostało instytucji. Co robi pan poseł Kołakowski i pan Marszałek Olbryś. Panowie, gdzie wy teraz jesteście. Wyjście 40 km jechać do Ostrołęki na SOS, a jeśli ktoś nie ma środka komunikacji, co ma zrobić. Może, któryś z myślicieli będzie dowoził w nagłych sytuacjach pacjentów. Najbardziej upodliliście mieszkańców, nighdy takiego cyrku nie było i to wy teraz ponosicie winę za ten bałagan.

  1. staku Odpowiedz

   „Ciekawi mnie bardzo, co jeszcze z Łomży ukradnie Białystok.”
   Lwie, myślę, że trochę powinieneś uważać co piszesz. Rozsiewanie fake newsów w tym temacie może ciebie słono kosztować. Obyś się nie zdziwił!

 5. Lew Odpowiedz

  Odpowiedź dla statku, dzięki za podpowiedź, nieco mnie poniosło, będę uważał na pisanie. ale jak pomyślę,gdzie w razie choroby będę mógł się udać po pomoc, to szlak mnie trafia. Kilka dni temu moja koleżanka oparła się w szpitalu aż w Mońkach.

  1. staku Odpowiedz

   „… ale jak pomyślę,gdzie w razie choroby będę mógł się udać po pomoc …”

   Oglądasz czasami telewizję? Jakiej choroby się teraz obawiasz? Kokluszu? Nie zauważyłeś, że kłopoty i to lawinowo rosnące, to mają teraz wszyscy?
   Jeżeli przypadkiem masz mniej niż 70 lat, to jednak jesteś w komfortowej sytuacji …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *