RN
TwitterFacebook

Łomża: Niedługo ruszą szczepienia dla seniorów

Został już ogłoszony otwarty konkurs ofert pn. „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019 – 2020”. Miasto przeznaczy na ten cel 270 tys. zł. Sczepienia mają ruszyć w październiku.

Program szczepień ochronnych dla seniorów został podjęty w formie uchwały na wniosek prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

To spełnienie moich obietnic w zakresie  prozdrowotnej polityki senioralnej. Uważam, że samorząd powinien dbać o tę grupę społeczną, dlatego obok już podjętych działań chcemy włączyć się również w kwestie zdrowotneprzekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski.Przewidujemy, że rocznie z programu skorzysta około trzech tysięcy łomżyńskich seniorów – dodaje włodarz miasta.

Program jest skierowany do mieszkańców Łomży w wieku 60+, posiadających Łomżyńską Kartę Seniora lub objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każda osoba zostanie zaszczepiona czterowalentną szczepionką przeciw grypie, zgodnie z obowiązującą procedurą i zaleceniami producenta. Na realizację tego zadania w przeciągu dwóch lat Miasto Łomża wyda kwotę 270 tys. zł.

Zainteresowane podmioty mogą składać oferty w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży w Punkcie Obsługi Interesanta (Stary Rynek 14,18-400 Łomża) lub pisemnie pod rygorem nieważności w zaklejonej i nieprzezroczystej kopercie opatrzonej danymi oferenta (nazwa, adres) z dopiskiem: Oferta na realizację programu pod nazwą: „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019-2020” – NIE OTWIERAĆ.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Łomży.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *