RN
TwitterFacebook

Łomża: Niewielka liczba dzieci wróciła do szkół

Tylko 135 uczniów przyszło wczoraj (25.05.) do szkół w Łomży. Na tę liczbę składa się 119 dzieci z klas I-III oraz 16 z zerówek.

W zeszłotygodniowych deklaracjach większa liczba rodziców mówiła o powrocie swoich dzieci do placówek oświatowych:

– Z dniem dzisiejszym jesteśmy w stanie zweryfikować te dane i mogę stwierdzić, że podobnie jak to było w przedszkolach te deklaracje, a samo posłanie już dzieci, różnią się. Ze wcześniejszych deklaracji wynikało, że do samych klas I-III chęć wysłania dzieci zadeklarowało 246 rodziców, natomiast do klas zerowych 23. Jak widzimy to jest znaczna różnica – mówi zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski. 

Od wczoraj uczniowie klas od I do III w szkołach podstawowych mogą brać udział w zajęciach opiekuńczych. Maturzyści i ósmoklasiści mogą zaś skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły. To kolejny etap powrotu do stacjonarnych zajęć w placówkach oświatowych.

Szkoły mogą zorganizować konsultacje ze wszystkich przedmiotów.

– Szczególnie chodzi tu o przedmioty, z których maturzyści i ósmoklasiści będą zdawali egzaminy – poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Nie wszyscy maturzyści i ósmoklasiści muszą uczestniczyć w konsultacjach. Te są przewidziane dla chętnych.

– Wymiar tych konsultacji będzie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków danej szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, żeby je zorganizować – wyjaśniła Ostrowska.

Matury rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty – 16 czerwca.

MEN apeluje także do dyrektorów, by umożliwili konsultacje przed egzaminami uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od 1 czerwca na konsultacje do szkoły będą mogli przyjść uczniowie pozostałych klas.

JT/IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *